Toto dítě již svého "adoptivního rodiče" našlo. Na pomoc čekají další dívky a chlapci, kteří nemohou chodit do školy a potřebují vaši pomoc. Pomozte jednomu z nich.
Chci adoptovat na dálku
8 500 Kč / rok
Roční příspěvek na podporu dítěte se speciálními potřebami je vzhledem k vyšším nákladům na vzdělání vyšší než u dítěte bez zdravotního postižení. Více informací
Wentege Ali (motocyklista (řidič Boda-Boda))
Wentege Rehama (zemědělkyně)
začne chodit do Buckley
přidá se do 1. třídy
N/A
učitel
fotbal
Moje jméno je Alamanzani a je mi 14 let. Jsem velmi rozmarný a často trochu zlobím své kamarády. Rád hraju fotbal a umím si vyrábět vlastní míče. Nemám rád, když mě někdo z něčeho vyruší, to jsem pak hodně rozzlobený. Jsem docela pracovitý a chodím s babičkou do zahrady, abych jí pomohl. Dokážu pracovat sám, skoro bez dozoru. Nelíbí se mi, když se mi některé děti smějí, protože jsem postižený. Jsem hluchoněmý. Až získám sponzorství, budu chodit do speciální školy pro neslyšící. Moje oblíbené domácí zvíře je kozel, kterého krmím trávou a pastvou.
Moje rodina se skládá z pěti členů – prarodičů, tří vnoučat a mě. Bydlíme v domě postaveném z cihel a s plechovou střechou. Naše rodina vlastní pozemek, na kterém pěstujeme plodiny pro naši vlastní potřebu a také je prodáváme. Moji rodiče se rozešli a maminka o mě nemohla pečovat. Tak mě táta vzal ke svým rodičům, kteří se o mě dobře starají. Táta mi poskytuje peníze a zároveň finančně podporuje i svoji novou rodinu. Moji prarodiče jsou rolníci a pěstují plodiny pouze pro nás k jídlu. Můj táta pracuje jako řidič motocyklu pro přepravu lidí a zboží, aby získal nějaké peníze. Společně s prarodiči se účastníme komunitních aktivit ve vesnici a také navštěvujeme schůzky místních rad pro rozvoj a bezpečnost. Rádi s ostatními členy naší komunity spolupracujeme. Zdravotní péči máme ve vzdáleném vládním zdravotnickém zařízení. Až získám sponzorství, půjdu do školy pro hluchoněmé. Vzdálenost od našeho domova do školy je asi 12 kilometrů a budu tam zůstávat během školních dnů.
Již od roku 1993 realizuje Arcidiecézní charita Praha (dále Charita Praha) v rozvojových zemích řadu projektů. Největším z nich je program Adopce na dálku®, jehož cílem je poskytování vzdělávání a zdravotní péče nejchudším dětem, stejně tak podpora širších komunit (jak obyvatel, tak místního prostředí, okolí a vybavenosti), v kterých tyto děti žijí. Aby bylo naše úsilí co nejúčinnější, je třeba dodržovat základní pravidla rozvojové spolupráce a přistupovat citlivě ke kultuře, ve které příjemci pomoci žijí.
Podmínky a pravidla zahraničních projektů a rozvojového programu Adopce na dálku®
zahraniční projekty, Adopce na dálku®