Toto dítě již svého "adoptivního rodiče" našlo. Na pomoc čekají další dívky a chlapci, kteří nemohou chodit do školy a potřebují vaši pomoc. Pomozte jednomu z nich.
Chci adoptovat na dálku

Arafat Mugaya

Arafat Mugaya

Země:

Uganda Uganda

Věk:

12 let

Pohlaví:

chlapec

709 Kč / měsíc

8 500 Kč / rok

Roční příspěvek na podporu dítěte se speciálními potřebami je vzhledem k vyšším nákladům na vzdělání vyšší než u dítěte bez zdravotního postižení. Více informací

Logo na pozadí

Rodina

Rodiče

Rashid Kabaala (zemědělec)

Nansubuga Shadiya (zemědělkyně)

Děti

sestra Nabirye Shamirah (14 let)

sestra Byogero Shakirah (12 let)

bratr Balidadwa Halafah (2 roky)

Vzdělání a zájmy

Škola

začne chodit do Buckley

Tabule (ABC)

přidá se do 1. třídy

Formulář

N/A

Zaměstnanec

mechanik

Hobby

fotbal a atletika

Více o dítěti

Mé jméno je Arafat a narodil jsem se hluchoněmý. Moji rodiče se dozvěděli o tomto problému až později, když si všimli, že nereaguji jako ostatní děti. Odvezli mě k lékaři, který diagnostikoval můj zdravotní stav a zjistil, že mám defekt v levém oku způsobený nehodou. Přestože je to někdy těžké, snažím se být pokorný a zodpovědný. Pomáhám mamince s domácími pracemi. Máme malou zahradu poblíž našeho domu, kde pěstujeme plodiny, o které se starám. Baví mě se starat o naše slepice. Také rád hraju fotbal. Mám moc rád své sourozence. Dříve jsem chodil do běžné školy, ale nerozuměl jsem výuce. Učitel navrhl, abych byl přeřazen do speciální školy, kde se mohu naučit znakový jazyk.

Žiju s matkou a třemi sourozenci – Shamirah, Shakirou a Halafahem. Celkem je nás doma pět. Spíme v domě se dvěma místnostmi postaveným z cihel. Nedávno si táta našel novou ženu a odstěhoval se s ní na nové místo. My jsme zůstali sami. Maminka pěstuje plodiny a přijímá různé zakázky, aby zvládla rodinné problémy. Platí školné pro nás všechny, ale na speciání školu, kterou já potřebuju, bohužel nemá peníze. Pěstujeme fazole a brambory pro vlastní spotřebu a část úrody prodáváme. Navíc prodáváme ještě zralé banány, abychom měli více peněz. Maminka tvrdě pracuje. Její vzdělání jí bohužel neumožňuje získat dobré zaměstnání. Každý pátek všichni společně chodíme na modlitby v mešitě. Spoří ve vesnickém spořitelním družstvu, aby si mohla otevřít stánek se studenými nápoji. S ostatními sousedy žijeme v poklidu. Plánujeme začít chovat více slepic, abychom měli více peněz.

Arafat Mugaya

Vytisknout profil   ID: 39011

Máte dotaz k programu Adopce na dálku®?

Alena Michněvičová

zahraniční projekty, Adopce na dálku®

224 246 573, 737 280 641 (po-pá: 8-16 hod)

Logo na pozadí

Arafat Mugaya

Země:

Uganda Uganda

Věk:

12 let

Pohlaví:

chlapec

709 Kč / měsíc

8 500 Kč / rok

Často kladené otázky k Adopci na dálku®

Kolik Adopce na dálku® stojí?

Jak probíhá komunikace s dětmi? Jak často a kdy děti píší?

Proč podporujeme komunitu?

Všechny dotazy

Podmínky a pravidla zahraničních projektů a rozvojového programu Adopce na dálku®

  • Již od roku 1993 realizuje Arcidiecézní charita Praha (dále Charita Praha) v rozvojových zemích řadu projektů. Největším z nich je program Adopce na dálku®, jehož cílem je poskytování vzdělávání a zdravotní péče nejchudším dětem, stejně tak podpora širších komunit (jak obyvatel, tak místního prostředí, okolí a vybavenosti), v kterých tyto děti žijí. Aby bylo naše úsilí co nejúčinnější, je třeba dodržovat základní pravidla rozvojové spolupráce a přistupovat citlivě ke kultuře, ve které příjemci pomoci žijí.

    Podmínky a pravidla zahraničních projektů a rozvojového programu Adopce na dálku®

Máte dotaz k programu Adopce na dálku®?

Alena Michněvičová

zahraniční projekty, Adopce na dálku®

224 246 573, 737 280 641 (po-pá: 8-16 hod)

Logo na pozadí