Roční příspěvek na podporu dítěte se speciálními potřebami je vzhledem k vyšším nákladům na vzdělání vyšší než u dítěte bez zdravotního postižení. Více informací
Hemanth Yavagal (člen ostrahy)
Sudha (krejčová)
sestra Darshan (19 let)
Mother Theresa kannadština Medium School
9. třída ZŠ
základy vědy
dosud není rozhodnut
řemeslné práce, kreslení
Ahoj. Jmenuji se Deekshith H., je mi 17 let a studuji v 9. ročníku. Mám sluchové postižení a používám kompenzační pomůcky. Prý jsem velmi aktivní a také chytrý. Rád se účastním běžeckých závodů. Líbí se mi černá barva. Rád si hraji se svými přáteli. Baví mě vytváření různých grafů a diagramů. Také mě baví kreslení a různé řemeslné práce. Bydlím se svojí rodinou. K mým domácím povinnostem patří pomoc při zpracování zeleniny a pomoc při skládání oděvů.
Můj otec se jmenuje Hemanth Yavagal, pracuje jako člen ostrahy, maminka se jmenuje Sudha, pracuje jako krejčová, ovšem její práce je nepravidelná. Mám staršího bratra jménem Darshan, kterému je 19 let a druhým rokem studuje na bakaláře ve strojírenském oboru. Bydlíme v najatém domě. Příjmy naší rodiny jsou poměrně nízké a k pokrytí běžných rodinných výloh a zejména pak nákladů na vzdělání jsou nedostačující. Proto bychom byli rádi, kdybychom mohli získat nějakou finanční podporu.
Chlapec má sluchové postižení.
Již od roku 1993 realizuje Arcidiecézní charita Praha (dále Charita Praha) v rozvojových zemích řadu projektů. Největším z nich je program Adopce na dálku®, jehož cílem je poskytování vzdělávání a zdravotní péče nejchudším dětem, stejně tak podpora širších komunit (jak obyvatel, tak místního prostředí, okolí a vybavenosti), v kterých tyto děti žijí. Aby bylo naše úsilí co nejúčinnější, je třeba dodržovat základní pravidla rozvojové spolupráce a přistupovat citlivě ke kultuře, ve které příjemci pomoci žijí.
Podmínky a pravidla zahraničních projektů a rozvojového programu Adopce na dálku®
zahraniční projekty, Adopce na dálku®