Toto dítě již svého "adoptivního rodiče" našlo. Na pomoc čekají další dívky a chlapci, kteří nemohou chodit do školy a potřebují vaši pomoc. Pomozte jednomu z nich.
Chci adoptovat na dálku

Ian Bakyayita

Ian Bakyayita

Země:

Uganda Uganda

Věk:

10 let

Pohlaví:

chlapec

709 Kč / měsíc

8 500 Kč / rok

Roční příspěvek na podporu dítěte se speciálními potřebami je vzhledem k vyšším nákladům na vzdělání vyšší než u dítěte bez zdravotního postižení. Více informací

Logo na pozadí

Rodina

Rodiče

Bakyayita Livingstone (rolník)

Tibyoza Zulamu (rolnice)

Děti

bratr Bakyayita Isan (6 let)

Vzdělání a zájmy

Škola

nastoupí do Buckley High School

Tabule (ABC)

nastoupí do 1. ročníku

Formulář

zatím nemá

Zaměstnanec

mechanik

Hobby

fotbal a skákání přes švihadlo

Více o dítěti

Ahoj, jmenuji se Ian a je mi 9 let. Dospělí o mně říkají, že jsem pokorný, bystrý a stydlivý. Jsem silně věřící a každou neděli chodím do kostela. Jsem zodpovědný, připravuji a peru si oblečení bez pomoci. Moje oblíbené barvy jsou modrá a bílá. Nemám rád tmu. Kamarádi mě mají rádi, protože jim pomáhám a podporuji je. Moc rád sbírám staré pneumatiky, kousky železných nástrojů a autíček z autodromu a vyrábím z nich malá auta. Moje vysněné povolání je mechanik. Doma pomáhám babičce s vařením a různými dalšími domácími pracemi. Všechna naše místní jídla už umím připravovat bez pomoci.

V rodině jsme tři, já, babička a můj mladší sourozenec Isan. Spíme ve třípokojovém domě, který postavil náš zesnulý dědeček. Můj otec se s matkou rozvedl a rodinu opustil. Maminka nás musela odvést k babičce a šla hledat práci, aby nás zabezpečila. Maminka je rolnice, k tomu na trhu prodává ananasy a z toho mála, co si vydělá, podporuje rodinu. Platí hlavně školné za Isana, ale peníze jí nestačí na to, aby platila i za mě. Přestože je babička už stará, je velmi přísná. Kvůli svému věku už nemůže moc pracovat a podstupuje stálou léčbu. Dřevo na vaření bereme z nedalekého lesa, vodu zase z komunitního z vrtu. Chováme slepice a pěstujeme brambory, kukuřici a fazole. Babička reprezentuje starší ženy ve výkonné komisi lokální rady. Moje rodina žije v dobrých vztazích s ostatními. Maminka by chtěla do budoucna pěstovat více kukuřice a otevřít si obchod. Když získám podporu, budu chodit do deset kilometrů vzdálené školy, kde budu během školních dní zůstávat.

Ian je chlapec se sluchovým postižením.

Ian Bakyayita

Vytisknout profil   ID: 38742

Máte dotaz k programu Adopce na dálku®?

Alena Michněvičová

zahraniční projekty, Adopce na dálku®

224 246 573, 737 280 641 (po-pá: 8-16 hod)

Logo na pozadí

Ian Bakyayita

Země:

Uganda Uganda

Věk:

10 let

Pohlaví:

chlapec

709 Kč / měsíc

8 500 Kč / rok

Často kladené otázky k Adopci na dálku®

Kolik Adopce na dálku® stojí?

Jak probíhá komunikace s dětmi? Jak často a kdy děti píší?

Proč podporujeme komunitu?

Všechny dotazy

Podmínky a pravidla zahraničních projektů a rozvojového programu Adopce na dálku®

  • Již od roku 1993 realizuje Arcidiecézní charita Praha (dále Charita Praha) v rozvojových zemích řadu projektů. Největším z nich je program Adopce na dálku®, jehož cílem je poskytování vzdělávání a zdravotní péče nejchudším dětem, stejně tak podpora širších komunit (jak obyvatel, tak místního prostředí, okolí a vybavenosti), v kterých tyto děti žijí. Aby bylo naše úsilí co nejúčinnější, je třeba dodržovat základní pravidla rozvojové spolupráce a přistupovat citlivě ke kultuře, ve které příjemci pomoci žijí.

    Podmínky a pravidla zahraničních projektů a rozvojového programu Adopce na dálku®

Máte dotaz k programu Adopce na dálku®?

Alena Michněvičová

zahraniční projekty, Adopce na dálku®

224 246 573, 737 280 641 (po-pá: 8-16 hod)

Logo na pozadí