Toto dítě již svého "adoptivního rodiče" našlo. Na pomoc čekají další dívky a chlapci, kteří nemohou chodit do školy a potřebují vaši pomoc. Pomozte jednomu z nich.
Chci adoptovat na dálku

Ismail Kasiko

Ismail Kasiko

Země:

Uganda Uganda

Věk:

9 let

Pohlaví:

chlapec

709 Kč / měsíc

8 500 Kč / rok

Roční příspěvek na podporu dítěte se speciálními potřebami je vzhledem k vyšším nákladům na vzdělání vyšší než u dítěte bez zdravotního postižení. Více informací

Logo na pozadí

Rodina

Rodiče

Abdul Maseruka (zemřel)

Agnes Nansubuga (prodejkyně jídla)

Děti

bratr Isaac Maseruka (14 let)

sestra Shirat Nakasiko (13 let)

Vzdělání a zájmy

Škola

začne chodit do Hand in Hand

Tabule (ABC)

N/A

Formulář

N/A

Zaměstnanec

šéfkuchař

Hobby

fotbal

Více o dítěti

Jmenuji se Ismail a je mi 9 let. Jsem pořád veselý, ani nevím proč. Vychovává mě babička, kterou mám strašně moc rád. Učí mě, abych byl přátelský ke všem lidem kolem sebe. Hodně mě baví vyrábět míče z banánových vláken nebo si hrát doma s kamarády. Moc závidím svým sourozencům, že chodí do školy. Rád je doprovázím. Umím si vyprat a nachystat oblečení, a dokonce se pokouším vařit. Nemám rád jídlo bez omáčky, takže vždy hledám dobrou zeleninu, kterou si můžu připravit a jídlo je pak mnohem lepší. Nevím proč, ale nechci, aby mě někdo byl, ale když mě moji kamarádi štvou, tak se prát chci. Ale oni mě znají a neprovokují mě. Jinak si hodně užívám jízdu na motorce, pořád se směju a cítím se šťastný.

Žiju jen se svou babičkou a sourozenci po smrti mého táty. Kvůli tomuto neštěstí mě rodina zanedbávala, ale babička se začala o mě starat, když mi bylo 7 měsíců a stále se o mě stará. Moje matka odešla do města Entebbe hledat práci a prodává jídlo. Vydělává málo peněz a snaží se zaplatit školné pro mě a moje sourozence. Zároveň se stará o babičku. Babička vlastní dům a v naší domácnosti je nás 5 – babička, já, dva sourozenci a jeden strýc. Babička je rolnice a pěstuje potraviny pro naši rodinu. Když máme přebytek ze sklizně, prodáváme ho a za peníze nakoupíme potřeby pro domácnost. Babička se aktivně zapojuje do komunitních aktivit, jako je úklid, účast na pohřebních obřadech a aktivitách v kostele. Babička je také místopředsedkyní v našem vesnickém kostele, který je součástí regionu Mary. Babička spoří peníze na společném vesnickém spoření a plánuje si v budoucnu založit drůbeží farmu. Na vesnici máme dobré vztahy.

Ismail Kasiko

Vytisknout profil   ID: 39007

Máte dotaz k programu Adopce na dálku®?

Alena Michněvičová

zahraniční projekty, Adopce na dálku®

224 246 573, 737 280 641 (po-pá: 8-16 hod)

Logo na pozadí

Ismail Kasiko

Země:

Uganda Uganda

Věk:

9 let

Pohlaví:

chlapec

709 Kč / měsíc

8 500 Kč / rok

Často kladené otázky k Adopci na dálku®

Kolik Adopce na dálku® stojí?

Jak probíhá komunikace s dětmi? Jak často a kdy děti píší?

Proč podporujeme komunitu?

Všechny dotazy

Podmínky a pravidla zahraničních projektů a rozvojového programu Adopce na dálku®

  • Již od roku 1993 realizuje Arcidiecézní charita Praha (dále Charita Praha) v rozvojových zemích řadu projektů. Největším z nich je program Adopce na dálku®, jehož cílem je poskytování vzdělávání a zdravotní péče nejchudším dětem, stejně tak podpora širších komunit (jak obyvatel, tak místního prostředí, okolí a vybavenosti), v kterých tyto děti žijí. Aby bylo naše úsilí co nejúčinnější, je třeba dodržovat základní pravidla rozvojové spolupráce a přistupovat citlivě ke kultuře, ve které příjemci pomoci žijí.

    Podmínky a pravidla zahraničních projektů a rozvojového programu Adopce na dálku®

Máte dotaz k programu Adopce na dálku®?

Alena Michněvičová

zahraniční projekty, Adopce na dálku®

224 246 573, 737 280 641 (po-pá: 8-16 hod)

Logo na pozadí