Roční příspěvek na podporu dítěte se speciálními potřebami je vzhledem k vyšším nákladům na vzdělání vyšší než u dítěte bez zdravotního postižení. Více informací
Kushalappa (námezdní dělník)
Parvathi (žena v domácnosti)
bratr Srujan (14 let)
bratr Sukesh (11 let)
Daya Special School
2. stupeň speciální základní školy
kannadština
být soběstačný
tanec, vybarvování
Ahoj, jmenuji se Sumanth a chodím na druhý stupeň speciální školy. Do školy chodím moc rád, i když neumím číst a psát. Ve škole také chodím na logopedii a behaviorální terapii. Před nějakou dobou jsem byl na operaci páteře. Jednou bych si přál se o sebe umět sám potřebovat, zatím potřebuji asistenci. Říkají o mně, že jsem milý a hodný chlapec.
Bydlím s rodiči a dvěma sourozenci. Tatínek pracuje jako dělník za denní mzdu. Žijeme ale na malé vesnici, kde je velmi těžké sehnat práci, proto je pro něj náročné se o nás postarat. Maminka se stará o nás a o domácnost. Bydlíme v malém domě, který má dvě místnosti.
Chlapec má Downův syndrom.
Již od roku 1993 realizuje Arcidiecézní charita Praha (dále Charita Praha) v rozvojových zemích řadu projektů. Největším z nich je program Adopce na dálku®, jehož cílem je poskytování vzdělávání a zdravotní péče nejchudším dětem, stejně tak podpora širších komunit (jak obyvatel, tak místního prostředí, okolí a vybavenosti), v kterých tyto děti žijí. Aby bylo naše úsilí co nejúčinnější, je třeba dodržovat základní pravidla rozvojové spolupráce a přistupovat citlivě ke kultuře, ve které příjemci pomoci žijí.
Podmínky a pravidla zahraničních projektů a rozvojového programu Adopce na dálku®
zahraniční projekty, Adopce na dálku®