„Adoptovaná“ Gorreth byla jedna z osmi, kteří dostali tuto výjimečnou šanci

„Adoptovaná“ Gorreth byla jedna z osmi, kteří dostali tuto výjimečnou šanci

Gorreth pochází z malé ugandské vesničky Katikamu. Její dětství nebylo lehké, přišla o oba rodiče a vyrůstala u babičky. V jednopokojovém domku žilo celkem sedm lidí. Do programu Adopce na dálku® byla registrována v roce 2007, kdy chodila do třetí třídy. Ve škole se jí vedlo velmi dobře, učení ji bavilo. A to natolik, že se po letech dostala na jednu z prestižních univerzit v Ugandě, kde dokončila bakalářská studia v oboru pedagogika francouzštiny a historie.

Osiřelá dívka byla díky svým studijním úspěchům vybrána jako jedna ze dvou studentů z celé školy a absolvovala jazykovou praxi ve formě dvoutýdenního intenzivního kurzu ve Francii. Tuto možnost dostalo jen osm studentů ze čtyř ugandských univerzit!

Cesta za hranice Ugandy otevřela Gorreth oči

První cesta do zámoří přinesla řadu zážitků a zkušeností. „Bylo to něco neuvěřitelného. Poznat jinou zemi a jinou kulturu jako by člověku otevřelo oči. Dívám se teď i na svůj život a na moji rodnou zemi s větším nadhledem,“ popisuje nadšeně Gorreth. Během svého pobytu dívka absolvovala intenzivní výuku francouzského jazyka, díky spolužákům z celého světa poznala i spoustu zajímavých informací z jiných zemí.

Hostitelská rodina umožnila Gorreth zažít opravdovou Francii. Poznala každodenní život, kulturu, gastronomii. „Největší překvapení pro mě bylo, že se tam lidé vůbec nezdraví. Doma v Ugandě je zvykem pozdravit každého, kdo okolo vás jen projde. Také mě velmi udivilo, když jsme šli na nedělní mši, že do kostela chodí převážně starší lidé. No a samozřejmě jídlo! Francouzská kuchyně je báječná, ale myslím si, že sýrů a baget mám za dva týdny najedeno až moc!“ říká se smíchem Gorreth.

Díky „adoptivnímu rodiči“ z Česka se jí splnil životní sen

Gorreth si splnila svůj sen a navzdory nepříznivým startovním podmínkám dosáhla svého cíle. Stala se učitelkou francouzštiny na základní škole v Ugandě. „Chtěla bych říct všem, kteří mají potíže s učivem, ať to nevzdávají a pracují pilně dál! Se správným odhodláním, vytrvalostí a soustředěním dokážete cokoliv!“

Goreth vyjádřila upřímné poděkování svému sponzorovi, panu Alexisovi z Prahy, který ji podporoval po celou dobu studií. „Bez Vaší lásky, péče, vedení a finanční podpory bych to tak daleko nedotáhla. Dal jste mojí píli šanci uspět! Děkuji Vám!

Podpořte pomoc chudým lidem v Ugandě

Pomocí vašeho bankovního účtu můžete zaslat jakoukoliv částku. Jelikož každá částka dokáže pomoci.

Na co váš příspěvek využijeme?

  • Zaplatíme dětem z chudých rodin vzdělání.
  • Zpřístupníme nejchudším lidem lékařskou péči.
  • Zorganizujeme rekvalifikační kurzy pro dospělé.
  • Postavíme studny a dáme lidem pitnou vodu.

Pomáhejte s námi lidem v nouzi

Můžete pomoci jednorázově nebo přispívat pravidelně každý měsíc.
Váš dar proměníme v pomoc lidem, kteří naši podporu potřebují.

 

Děkujeme, že chcete pomáhat!

Pomoci můžete
online a hned Šipka nahoru (bílá)

Související články

Aktuálně z Ugandy

14. 12. 2022

Rozdávali jsme vánoční dárky dětem v Ugandě

Aktuálně z Ugandy

21. 11. 2022

Dárkyně změnila život chudé ugandské rodiny. Založili díky ní drůbeží farmu

Česká nemocnice v Ugandě

5. 11. 2022

Operace kýly. Luxus, který si v Ugandě nemůže dovolit každý

Aktuálně z Ugandy

8. 10. 2022

Ve dvanácti letech je „adoptovaný“ chlapec z Ugandy nadějným svářečem