„Adoptovaná“ Vidya připravila dárkyni překvapení. Dojetím jí vhrkly slzy do očí

„Adoptovaná“ Vidya připravila dárkyni překvapení. Dojetím jí vhrkly slzy do očí

Skromná a dobrosrdečná žena, paní Jaroslava z Prahy, našla v podpoře chudých dětí z Indie své životní poslání. „Adoptovala“ na dálku 54 dívek a chlapců! Dlouho jsme přemýšleli, jak jí za její štědrost poděkovat. Až jsme přišli na toto překvapení.

Starší paní s velmi pohnutým životním osudem. Nikdy neměla na růžích ustláno. Složitá životní situace ve spojení s obrovskou vírou v Boha ji vedla k myšlence pomáhat potřebným, bezmocným a opuštěným. V Praze zdědila dům a ubytovala v něm postupně desítky lidí bez domova. Motivovala je k práci a dala jim šanci překlenout nejtěžší životní období.

V adoptování na dálku našla své poslání

Druhou vlnu své štědrosti nasměrovala paní Jaroslava do zahraničí k chudým dětem z rozvojových zemí. Zamilovala si Indii. Díky našemu projektu se seznámila se sestrou Marií Goretti a postupně od roku 2003 a v průběhu let „adoptovala“ 54 dětí. Zná osud každého z nich, má absolutní přehled o jejich studiu, úspěších i životních osudech. Tato žena je tak neskutečně štědrá, milující a oddaná. Peníze zděděné v restituci jí umožnily změnit život tolika vzdálených dětí.

Jak jí oplatit její neuvěřitelnou dobrotu? Odmítala jakékoli dárky a kvůli špatnému zdravotnímu stavu i pozvání na charitní akce. Při každé návštěvě kontaktní kanceláře nám vždy přinesla nějakou laskominu. Snažili jsme se vymyslet něco, co by ji opravdu potěšilo, něco osobního, výjimečného a zároveň spojeného s naším projektem.

Portrét na památku od „adoptované“ studentky

Při jedné z dalších návštěv mne napadlo dárkyni tajně vyfotografovat a společně s indickými partnery požádat některé z „jejích“ dětí, aby nakreslilo portrét dle zaslané předlohy. Našli jsme studentku Vidyu, kterou paní Jaroslava podporuje od roku 2017. Vidya již dvakrát ztratila dárce. Do třetice ale vše klaplo a díky paní Jaroslavě dívka příští rok dokončí svá bakalářská studia na Government First Grade College v indickém Honavaru. Když obrázek z Indie dorazil, běžela jsem koupit rám a vše připravila k předání.

Paní Jaroslava dorazila jako obvykle do kontaktní kanceláře se svým seznamem dětí, které přišla tento měsíc zaplatit. Po tradičním povídání jsem předala naše překvapení. Podle slz v očích bylo vidět dojetí, které dárek vyvolal. Hned začala o dívce vyprávět s vřelostí a láskou, jako by to byla její vlastní dcera. Přála jsem si jediné. Aby tam Vidya mohla být v tu chvíli s námi.

Kamila Gelbičová
kontaktní kancelář Centra zahraniční spolupráce
Adopce na dálku®

Podpořte pomoc chudým lidem v Indii

Pomocí vašeho bankovního účtu můžete zaslat jakoukoliv částku. Každá částka dokáže pomoci.

Na co váš dar využijeme?

  • Zaplatíme nadaným dětem z chudých rodin vyšší vzdělání.
  • Darujeme nejchudším dětem školní pomůcky.
  • Zorganizujeme ve vesnicích zdravotní osvětu.
  • Poskytneme drobné půjčky farmářům.

Pomáhejte s námi lidem v nouzi.

Můžete pomoci jednorázově nebo přispívat pravidelně každý měsíc.
Váš dar proměníme v pomoc lidem, kteří naši podporu potřebují.

 

Děkujeme, že chcete pomáhat!

Pomoci můžete
online a hned Šipka nahoru (bílá)

Související články

Aktuálně o pomoci v zahraničí

15. 11. 2023

Adopce na dálku® pomáhá 30 let

Aktuálně z Indie

10. 11. 2023

Paní Ranjitha z Indie získala nejen stabilní příjem, ale i novou sílu do života

Aktuálně z Indie

8. 11. 2023

Příběh z Indie: Vnučka a babička obrátily kormidlo svého života s pomocí Charity

Aktuálně z Indie

10. 10. 2023

Ředitel Charity v Indii: Vzdělání je klíčem k lepší budoucnosti nejchudších dětí