„Adoptovaný chlapec“ Assis Siddi všechny překvapil

„Adoptovaný chlapec“ Assis Siddi všechny překvapil

Assis Siddi z indické vesnice Totilgundi byl do programu Adopce na dálku® zařazen ve 3. třídě základní školy, koncem roku 2008. Hned po novém roce jej „adoptovala“ paní Marie ze Sušice. Chlapcova životní dráha se od té chvíle začala ubírat jiným směrem. Na jejím konci byl úspěch, který nikdo nečekal.

Assisovi rodiče pěstovali rýži na pronajatém poli a místo mzdy dostávali jen část z úrody. Ta rodině stačila sotva pro vlastní potřebu. Do nejbližšího města to měli 5 kilometrů pěšky. Na vzdělání tří dětí nebyly finance.

Assis se díky „adopčnímu“ programu dostal do školy a studium mu šlo velmi dobře. Vynikal na základní i střední škole. Úspěšně složil přijímací zkoušky na vysokou školu. Po celých 15 let ho vzděláním provázela „adoptivní maminka“ Marie.

Loni Assis dokončil vzdělání, které je pro něj vstupenkou k vysněnému povolání. Bude pilotem! Nyní se uchází o práci u leteckých společností v Goa. Přejeme mu hodně úspěchů v jeho další životní etapě.

Co u indických dětí značí příjmení Siddi?

Savitha Siddi, Smeetha Siddi, Arpita Siddi. Stejná příjmení, ale přesto nejde o sourozence. Proč se jména některých indických „adoptovaných“ dětí shodují? A proč jsou rysy těchto dětí spíš africké?

Lidé z kmene Siddi jsou potomci otroků. Do Indie se dostali během 16. – 19. století z jihovýchodní Afriky jako otroci kolonizátorů i místní vládnoucí elity. V Karnátace žijí desítky tisíc obyvatel z kmene Siddi. Dodnes bojují o své místo ve společnosti.

Název kmene pochází z arabského slova saydi – pán, mistr. Mnozí z nich používají Siddi jako příjmení. Lidé kmene Siddi vyznávají islám, hinduismus i křesťanství s jedním společným znakem – tradicí uctívání svých předků. Tento rituál nazývají Hiriyaru a konají jej dvakrát ročně.

Vznešené pojmenování kmene bohužel neodráží jeho postavení ve společnosti. Vinou složité minulosti je i dnes životní úroveň lidí z kmene Siddi velmi nízká. Žijí často v odlehlých oblastech a pracují jako námezdní síla v zemědělství či na stavbách. Čeští „adoptivní rodiče“ podpořili ve vzdělání 40 dětí z kmene Siddi a dali jim tak šanci na lepší budoucnost.

Podpořte pomoc chudým lidem v Indii

Pomocí vašeho bankovního účtu můžete zaslat libovolnou částku. Každý dar je důležitý.

Na co váš příspěvek využijeme?

  • Zaplatíme nadaným dětem z chudých rodin vzdělání.
  • Darujeme nejchudším dětem školní pomůcky.
  • Zorganizujeme ve vesnicích zdravotní osvětu.
  • Poskytneme drobné půjčky farmářům.

Pomáhejte s námi lidem v nouzi

Můžete pomoci jednorázově nebo přispívat pravidelně každý měsíc.
Váš dar proměníme v pomoc lidem, kteří naši podporu potřebují.

 

Děkujeme, že chcete pomáhat!

Pomoci můžete
online a hned Šipka nahoru (bílá)

Související články

Aktuálně z Indie

5. 4. 2024

Adopce na dálku® změnila osud nejen studentky Reemy, ale celé její rodiny

Aktuálně z Indie

11. 3. 2024

Adopce na dálku® mění sny v realitu. Příběh indické dívky Joyline

Aktuálně o pomoci v zahraničí

15. 11. 2023

Adopce na dálku® pomáhá 30 let

Aktuálně z Indie

10. 11. 2023

Paní Ranjitha z Indie získala nejen stabilní příjem, ale i novou sílu do života