ADVENTNÍ VÝZVA: Obdarujte o Vánocích nejen své blízké, ale i neznámé týrané

12. 12. 2017

ADVENTNÍ VÝZVA: Obdarujte o Vánocích nejen své blízké, ale i neznámé týrané

Žijí mezi námi se skrytou bolestí a trápením. Nemohou prožít krásné a veselé Vánoce. Od těch nejbližších dostávají rány po těle i na duši, nikoliv dárky. Obracíme se na vás s prosbou o dárek pro oběti domácího násilí, kterým slouží charitní Poradna Magdala. Darujte týraným ženám v průběhu letošního adventu, času příprav na Vánoce, tuto pomoc:

  • profesionální terapeutickou službu

Zajišťují ji školení profesionálové, kteří musejí projít speciálním výcvikem. Hodina věnovaná každé takové mamince vyjde na 250 korun. Týrané ženě můžete darovat například jednu takovou uzdravující hodinu.

  • přímou materiální pomoc

Do Magdaly dorazí ženy často i s dětmi, které odešly z domova nanejvýš s doklady, potřebují se najíst a musí se někam uchýlit – je nutné koupit jim jídlo, léky, jízdenku a zajistit pobyt v bezpečí. To můžete zaplatit právě vy! Pro každou ženu potřebujeme na materiální pomoc v průměru 500 korun.

  • diagnostické pomůcky a školení

Rozklíčovat situaci v rodině, zejména s malými dětmi, nebývá jednoduché. Slouží k tomu speciální pomůcky a s nimi spojené školení minimálně dvou terapeutů. Náklady na obojí dosahují 50 000 korun.

Váš dar pošlete, prosíme, na číslo účtu Arcidiecézní charity Praha 749011/5500, variabilní symbol 4501. Děkujeme!

Paní Nany v Poradně Magdala

Poradna Magdala pomůže každý rok zhruba třem stovkám žen, které se staly obětí domácího násilí, odrazit se ode dna. Jednou z nich je paní Nany zažívala psychické i fyzické násilí ze strany svého manžela. Díky socioterapieutickým konzultacím v Poradně Magdala dokázala vzít život opět do svých rukou: „Řekla jsem „ne“ domácímu násilí. Poradna Magdala mi pomohla pochopit situaci, postavit se jí, bojovat s ní a nerezignovat. Teď jsem rozhodně psychicky silnější. Čeká mě nový život.“ Přečtěte si rozhovor s paní Nany.

Související články

Poradna Magdala

26. 4. 2021

Domácí násilí roste. Poradna Magdala nabízí pomoc

Aktuálně ze sociálních služeb

15. 2. 2021

Naše kontaktní kancelář dočasně na nové adrese

Aktuálně ze sociálních služeb

27. 10. 2020

Nová strategie v boji proti covid-19: Charitní domovy vybaveny testovacími přístroji

Aktuálně ze sociálních služeb

26. 10. 2020

Generální vikář Jan Balík: Děkuji za vaši službu v první linii