Pomoc pro stovky chudých rodin. Paní Annammě jsme pomohli stát se švadlenou

Pomoc pro stovky chudých rodin. Paní Annammě jsme pomohli stát se švadlenou

Během pandemie koronaviru jsme díky štědrým dárcům z Česka pomáhali nejchudším lidem v Indii, Ugandě, Zambii a Bělorusku. Stovky rodin našly díky této pomoci nové zdroje obživy.

Máme radost z úspěchu každé jednotlivé rodiny hlavně proto, že výsledky jsou trvalé a lidem změnily život k lepšímu.

Jeden z příběhů pomoci se odehrál ve městě Davangere ve svazovém státě Karnátaka. Chlapec Roshan studuje v programu Adopce na dálku® díky paní Ivaně z Prahy od roku 2016. Jeho táta je krejčí, maminka se starala o domácnost a přivydělávala si příležitostnými brigádami.

Rodina se ocitla téměř bez příjmů v době, kdy koronavirová opatření omezila zakázky mnoha drobným živnostníkům. Nejhorší bylo, že neměli žádné úspory, aby těžkou dobu přečkali. „Bylo to kruté období,“ vzpomíná Roshanova matka, paní Annamma. „Nikdy nezapomenu na strach, který jsme zažívali, když jsme neměli dát dětem co jíst. Obcházela jsem známé a příbuzné s prosbou o pomoc, ale byli na tom stejně. Nechci už nikdy nic podobného zažít. I proto jsem využila příležitost, která přišla od dárců z Česka.“

Paní Annamma požádala o finanční podporu začínajícím drobným živnostníkům. Vybrala si obor, k němuž měla nejblíž – šití. Díky charitnímu programu byla zaškolena a navíc získala nový šicí stroj. „Když mi ho otec biskup Francise Serrao předával, byla jsem dojatá a nemohla jsem se ubránit slzám,“ vzpomíná paní Annamma.

Dnes se již naplno věnuje svému podnikání. Šije tradiční indické oděvy, blůzy k sárí, šaty a tuniky. Díky své píli vydělá měsíčně až 12 tisíc rupií. „Děkuji vám za pomoc!“ vzkazuje paní Annamma do Česka. „Loni v listopadu se nám narodila dcera. Zvládáme s manželem uživit naši početnou rodinu a část příjmů odkládáme na horší časy.“


Během pandemie koronaviru poskytla Arcidiecézní charita Praha díky štědrým dárcům pomoc nejchudším rodinám v Indii ve výši 2.430.000 korun.

Podpora zahrnovala 1. potravinové balíčky, 2. sadbu drobným zemědělcům, 3. nákup plicních ventilátorů pro Nemocnici sv. Ignáce v indickém Honavaru a 4. finanční podporu začínajícím drobným podnikatelům, kteří hledali nové zdroje obživy – do tohoto programu se zapojilo 352 rodin, jejichž děti studují v programu Adopce na dálku®.

Podpořte pomoc chudým lidem v Indii

Pomocí vašeho bankovního účtu můžete zaslat libovolnou částku. Každý dar je důležitý.

Na co váš příspěvek využijeme?

  • Zaplatíme nadaným dětem z chudých rodin vzdělání.
  • Darujeme nejchudším dětem školní pomůcky.
  • Zorganizujeme ve vesnicích zdravotní osvětu.
  • Poskytneme drobné půjčky farmářům.

Pomáhejte s námi lidem v nouzi

Můžete pomoci jednorázově nebo přispívat pravidelně každý měsíc.
Váš dar proměníme v pomoc lidem, kteří naši podporu potřebují.

 

Děkujeme, že chcete pomáhat!

Pomoci můžete
online a hned Šipka nahoru (bílá)

Související články

Aktuálně z Indie

5. 4. 2024

Adopce na dálku® změnila osud nejen studentky Reemy, ale celé její rodiny

Aktuálně z Indie

11. 3. 2024

Adopce na dálku® mění sny v realitu. Příběh indické dívky Joyline

Aktuálně o pomoci v zahraničí

15. 11. 2023

Adopce na dálku® pomáhá 30 let

Aktuálně z Indie

10. 11. 2023

Paní Ranjitha z Indie získala nejen stabilní příjem, ale i novou sílu do života