Příběh z České nemocnice v Ugandě: Včasná léčba zachránila dítěti život

1. 12. 2023 Příběhy pomoci

Příběh z České nemocnice v Ugandě: Včasná léčba zachránila dítěti život

Blessing, bystrá sedmiletá dívka, se již dvakrát ocitla ve vážném stavu v rukou lékařů České nemocnice v Ugandě. Poprvé bojovala o život jako osmiměsíční miminko.

Chatrč se střechou ze slámy, kde rodina svítila svíčkou, zachvátil požár. Blessing utrpěla vážné popáleniny, když vzplanulo oblečení, kterým byla přikrytá. Naštěstí se i díky včasné a kvalitní lékařské péči zotavila.

Dívka vyrůstala v láskyplné náruči svých rodičů, těšila se ze společnosti své starší sestřičky, navazovala nová přátelství s dětmi v sousedství. Na první pohled se zdálo, že se její svět plní radostí a smíchem.

Avšak ve skrytu duše pociťovala něco neuchopitelného. Cítila úzkosti, přestože nemohla přesně vysvětlit proč. V hloubce jejích vzpomínek ožíval strach o život. „Pokaždé, když se necítím dobře, do mé mysli se vkrádá myšlenka na smrt, která přichází mým směrem,“ sdílí své niterné pocity dívka, která přežila ničivý požár.

Podruhé v ohrožení života

Jednoho říjnového rána se Blessing probudila se silnými závratěmi. Vzbudila maminku se slovy: „Mám pocit, že umírám.“ Vyděšená matka odvezla dcerku do nemocnice v Buikwe. Po cestě ji uklidňovala, že ji Bůh požehná, takové je její jméno i celý život (pozn.: Blessing znamená v překladu požehnání).

Lékaři České nemocnice v Buikwe diagnostikovali těžkou malárii. U malé pacientky ihned zahájili intravenózní léčbu. Hospitalizovaná zůstala ještě několik dní, než se dostala z ohrožení života.

V den, kdy z nemocnice odcházely, děkovala maminka lékařům: „Jsem vám vděčná, již podruhé jste zachránili život mé dcerky. Děkuji i za rady, jak s Blessing mluvit o jejích úzkostech. Nepřestaneme ji povzbuzovat slovy naděje, odvahy, lásky a sebevědomí, dokud nepřekoná strach a negativní pocity.“


K záchraně života stačí docela málo. Zapojte se, prosím, do sbírky! V programu Sponzorství nemocničního lůžka můžete podpořit týdenní či měsíční provoz konkrétního typu lůžka v České nemocnici v Ugandě. 

Chci pomoci

Podpořte Českou nemocnici v Ugandě

Pomocí vašeho bankovního účtu můžete zaslat libovolnou částku. Každý dar je důležitý.

Na co váš příspěvek využijeme?

  • Zaplatíme mzdy zdravotníků.
  • Vybavíme nemocnici potřebnými přístroji.
  • Uspořádáme výjezdy mobilní ordinace do odlehlých vesnických oblastí.

Pomáhejte s námi lidem v nouzi

Můžete pomoci jednorázově nebo přispívat pravidelně každý měsíc.
Váš dar proměníme v pomoc lidem, kteří naši podporu potřebují.

 

Děkujeme, že chcete pomáhat!

Pomoci můžete
online a hned Šipka nahoru (bílá)

Související články

Česká nemocnice v Ugandě

12. 2. 2024

Josef: „Málem jsem zemřel, ale Česká nemocnice v Buikwe mi zachránila život.“

Česká nemocnice v Ugandě

31. 8. 2023

Česká nemocnice v Ugandě zachránila další lidský život

Česká nemocnice v Ugandě

7. 8. 2023

Mobilní ordinace zachraňuje životy lidí v odlehlých vesnicích na břehu Viktoriina jezera

Česká nemocnice v Ugandě

27. 7. 2023

Rozzuřený dav těžce zranil mladého Uganďana. Život mu zachránila Česká nemocnice