Příběh z Indie: Vnučka a babička obrátily kormidlo svého života s pomocí Charity

Příběh z Indie: Vnučka a babička obrátily kormidlo svého života s pomocí Charity

Před 15 lety se v indickém městě Shimoga odehrála smutná událost. Holčičku jménem Srusti postihlo to nejhorší, co se může malému dítěti stát. Ztratila maminku, která tragicky zemřela, a rodinu následně opustil i otec. Srusti byla otřesena, uzavřela se do sebe a přesto, že se výchovy ujala babička, trvalo dlouhé roky, než dívka opět získala důvěru v sebe a svět okolo.

Paní Leelama, Srustina babička, byla připravena dát dívce všechnu lásku a podporu. Žila ale velmi skromně. Její práce pomocné síly v místní jídelně jí přinášela jen nízký příjem, který sotva stačil na nájem a jídlo. Trápilo ji, že jí nezbývají peníze na vzdělání pro vnučku.

Cesta ke vzdělání se otevírá

Leelama ale není ženou, která by se jen tak snadno vzdávala. Zapojila se do místní svépomocné skupiny, kde se dozvěděla o Arcidiecézní charitě Praha a programu Adopce na dálku®. Tím se otevřela Srustina cesta ke vzdělání. Dívka nastoupila na kvalitní základní školu a s výborným prospěchem letos dokončila 10. třídu. Ve vzdělání by chtěla pokračovat, aby jednou mohla jako zdravotní sestra pomáhat druhým.

Arcidiecézní charita Praha zasáhla do života rodiny ještě jednou, když se babička Leelama zapojila do programu na podporu drobného podnikání. S podporou od Charity si založila pojízdnou kantýnu, kde připravuje chutné pokrmy včetně roti, čapátí, čatní, pilafu, palačinek dosa a mnoho dalších. Její kantýna získala ve městě brzy popularitu nejen díky dobré a poctivé kuchyni, ale i díky jejímu srdečnému přístupu k zákazníkům. Zájem byl tak veliký, že musela přibrat posilu a dala tak práci další ženě, která jí s vařením pomáhá.

Leemala a její vnučka Srusti jsou šťastné, že mohly být součástí projektů, které jim změnily život k lepšímu. Obě jsou inspirací pro místní komunitu. V těžké životní situaci se nevzdaly a hledaly cestu k lepší budoucnosti. Přejeme jim v životě hodně zdraví, štěstí a úspěchů.

Podpořte pomoc chudým lidem v Indii

Pomocí vašeho bankovního účtu můžete zaslat libovolnou částku. Každý dar je důležitý.

Na co váš příspěvek využijeme?

  • Zaplatíme nadaným dětem z chudých rodin vzdělání.
  • Darujeme nejchudším dětem školní pomůcky.
  • Zorganizujeme ve vesnicích zdravotní osvětu.
  • Poskytneme drobné půjčky farmářům.

Pomáhejte s námi lidem v nouzi

Můžete pomoci jednorázově nebo přispívat pravidelně každý měsíc.
Váš dar proměníme v pomoc lidem, kteří naši podporu potřebují.

 

Děkujeme, že chcete pomáhat!

Pomoci můžete
online a hned Šipka nahoru (bílá)

Související články

Aktuálně o pomoci v zahraničí

15. 11. 2023

Adopce na dálku® pomáhá 30 let

Aktuálně z Indie

10. 11. 2023

Paní Ranjitha z Indie získala nejen stabilní příjem, ale i novou sílu do života

Aktuálně z Indie

10. 10. 2023

Ředitel Charity v Indii: Vzdělání je klíčem k lepší budoucnosti nejchudších dětí

Aktuálně z Indie

6. 10. 2023

„Adoptovaný“ Pavan z Indie dosáhl neuvěřitelného úspěchu. Stal se právníkem!