Tříkrálová sbírka v pražské arcidiecézi odstartovala výstupem koledníků na horu Říp již podesáté

2. 1. 2024

Tříkrálová sbírka v pražské arcidiecézi odstartovala výstupem koledníků na horu Říp již podesáté

Novoročního výstupu na Říp se již tradičně zúčastnili i tři králové, které již podesáté vyslala Charita Roudnice nad Labem v rámci Tříkrálové sbírky.

Hora spojovaná s legendou o praotci Čechovi je na Nový rok vyhledávaným místem rodin s dětmi, místních spolků i turistů. Slunečné počasí přilákalo v posledních letech i motorizované skupiny, motorkáře a majitele veteránů.

„Přišly tisíce lidí, aby se setkaly se svými známými a popřály si vše dobré v novém roce. Naši tři králové u této události nechyběli ani letos,“ říká ředitelka roudnické Charity Marcela Lysáčková. „Lidé nám říkali, že se na nás vždycky těší, že mají dar na Tříkrálovou sbírku již připravený a že bez koledníků by to nebylo ono,“ usmívá se ředitelka.

V Rotundě sv. Jiří a sv. Vojtěcha sloužil pastorační asistent Jan Horák z roudnické farnosti bohoslužbu slova, při které požehnal koledníkům Tříkrálové sbírky. Vyzdvihl jejich úsilí, které věnují dobré věci. Jen v pražské arcidiecézi se jich zapojuje několik tisíc. Šíří poselství Vánoc, přináší lidem novoroční požehnání a koledují ve prospěch lidí v nouzi.

Vybrané prostředky podpoří sociální záměry především v místě, kde byly peníze vykoledovány. V Roudnici nad Labem opraví Charita Azylový dům pro maminky s dětmi a zakoupí služební automobil pro pečovatelskou službu.

Související články

Tříkrálová sbírka

13. 2. 2024

Arcibiskup Jan Graubner poděkoval koledníkům Tříkrálové sbírky

Tříkrálová sbírka

2. 2. 2024

Tříkrálová sbírka hlásí dosud nejvyšší výnos. Děkujeme!

Aktuálně z Běloruska

24. 1. 2024

Tříkrálovou koledu znají i v Bělorusku. Tradici udržují „adoptované děti“

Tříkrálová sbírka

22. 1. 2024

Probíhá sčítání Tříkrálové sbírky