Zdroj obživy pro 352 indických rodin. Paní Nagaveni si otevřela mobilní kantýnu

Zdroj obživy pro 352 indických rodin. Paní Nagaveni si otevřela mobilní kantýnu

Možná patříte ke stovkám dárců, kteří podpořili chudé rodiny v Indii či Ugandě zasažené koronavirovou krizí. Vaše dary jim pomohly najít nové zdroje obživy poté, co o svá zaměstnání vinou lockdownů přišly.

Určitě vás potěší příběh paní Nagaveni z indické Shimogy. Život celé její rodiny se právě díky vaší pomoci zásadně změnil k lepšímu.

Její manžel, pan Yesudas pracoval jako řidič. Stejně jako tisíce dalších, zůstal během pandemie koronaviru bez příjmu. Rodina živořila. „Bylo to strašné období nejistoty a strachu. Představte si, že posíláte děti večer do postele s kručícími žaludky. Byla jsem zoufalá a ztrácela jsem naději,“ vzpomíná paní Nagaveni.

Nejstarší syn studuje díky programu Adopce na dálku®. Jeho vzdělávání podporuje pan Marian z Českého Těšína. Díky tomu se paní Nagaveni dozvěděla o programu na podporu drobných a začínajících živnostníků. „Byla to příležitost, kterou jsem nechtěla propásnout.“

Nápad, jakou práci začít, přišel až v průběhu školení, které bylo součástí programu. Díky příspěvku si koupila pojízdnou kuchyni. Připravuje tradiční jídla – kuřecí kebab, vaječnou rýži, paratha (chléb), vaječnou omeletu. Jejími nejčastějšími zákazníky jsou studenti univerzity, poblíž které svou mobilní kantýnu podnikavá žena parkuje.

„Denně utržím až 2500 rupií,“ pochvalují si paní Nagaveni. „To znamená zisk 900 rupií.“ Práce kolem kuchyně je spousta. Zaměstná oba manžele, takže se pan Yesudas k původní profesi nevrátil a namísto toho pomáhá v rodinné firmě.

„Konečně máme stabilní příjem. Začali jsme spořit, abychom měli rezervy na těžší období. Rádi bychom, aby děti získaly dobré vzdělání, na to budou úspory také potřeba,“ plánují manželé.

Do Česka s vděčností vzkazují: „Děkujeme za vaši pomoc! Proměnila naše zoufalství v naději na lepší budoucnost.“


Během pandemie koronaviru poskytla Arcidiecézní charita Praha díky štědrým dárcům pomoc nejchudším rodinám v Indii ve výši 2.430.000 korun.

Podpora zahrnovala 1. potravinové balíčky, 2. sadbu drobným zemědělcům, 3. nákup plicních ventilátorů pro Nemocnici sv. Ignáce v indickém Honavaru a 4. finanční podporu začínajícím drobným podnikatelům, kteří hledali nové zdroje obživy – do tohoto programu se zapojilo 352 rodin, jejichž děti studují v programu Adopce na dálku®.

Podpořte pomoc chudým lidem v Indii

Pomocí vašeho bankovního účtu můžete zaslat libovolnou částku. Každý dar je důležitý.

Na co váš příspěvek využijeme?

  • Zaplatíme nadaným dětem z chudých rodin vzdělání.
  • Darujeme nejchudším dětem školní pomůcky.
  • Zorganizujeme ve vesnicích zdravotní osvětu.
  • Poskytneme drobné půjčky farmářům.

Pomáhejte s námi lidem v nouzi

Můžete pomoci jednorázově nebo přispívat pravidelně každý měsíc.
Váš dar proměníme v pomoc lidem, kteří naši podporu potřebují.

 

Děkujeme, že chcete pomáhat!

Pomoci můžete
online a hned Šipka nahoru (bílá)

Související články

Aktuálně o pomoci v zahraničí

28. 2. 2024

Adopce na dálku® mění sny v realitu. Příběh indické dívky Joyline

Aktuálně o pomoci v zahraničí

15. 11. 2023

Adopce na dálku® pomáhá 30 let

Aktuálně z Indie

10. 11. 2023

Paní Ranjitha z Indie získala nejen stabilní příjem, ale i novou sílu do života

Aktuálně z Indie

8. 11. 2023

Příběh z Indie: Vnučka a babička obrátily kormidlo svého života s pomocí Charity