Tříkrálová sbírka 2018

Tříkrálová sbírka v pražské arcidiecézi podpoří seniory a matky s dětmi v tísni. 

Více...

Nemocnice v Ugandě

K záchraně životů stačí docela málo. Zapojte se, prosíme, do sbírky pro Českou nemocnici v Ugandě.

Více...

Kalendář s příběhem

Kalendář 2018 ukazuje konkrétní životní příběhy, jichž se Charita svou pomocí dotýká. 

Více...

Ministryně Ludmila Műllerová předala povodňovou pomoc (videoreportáž)

Ministryně Ludmila Műllerová předala povodňovou pomoc (videoreportáž)

Zaměstnanci resortu práce a sociálních věcí se rozhodli osobně pomoci lidem z Černěvsi, kterou postihly letošní záplavy. Pro tamní rodiny s dětmi vybrali v zaměstnanecké sbírce 69 501 korun. Ministryně resortu šek osobně předala starostce obce.

Obec, na jejíž obnovu přispěli zaměstnanci Ministerstva práce a sociálních věcí ČR a České správy sociálního zabezpečení, vytipovalo ministerstvo ve spolupráci s Farní charitou Roudnice nad Labem, která v oblasti mapuje situaci a provádí v jednotlivých domácnostech sociální šetření. Vedení roudnické Charity bylo předání daru přítomno.

Černěves je malá obce se dvěma stovkami obyvatel na Roudnicku, kterou povodeň poničila i v roce 2002. Letošní povodeň v Černěvsi zasáhla domy několika hned několika rodin s dětmi. Charita má pracovníky přímo v terénu, takže přesně ví, kde je potřeba přispět, pomoc proto bude naprosto cílená. Ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová říká: „Solidarita našich zaměstnanců s lidmi, které povodně zasáhly, mě moc potěšila. Nejsme jen úřad, který pomáhá zaplaveným ze státních peněz, ale umíme pomoci také sami za sebe. A je symbolické, že náš příspěvek patří rodinám s dětmi.“

Shlédněte videoreportáž z návštěvy paní ministryně v Černěvsi.

Titulní fotografie: Ministryně Müllerová (vpravo) v rozhovoru s ředitelkou Farní charity Roudnice nad Labem Zdenkou Pětníkovou.

 

Pomáhejte nám pomáhat!
 

Navštivte Penzion u sv. Kryštofa

Využijte služeb našeho penzionu.
Praha 10 - Záběhlice

TEL. 272 769 371