30. 8. 2021
„Dělám tu nejkrásnější věc, dělám práci, která mě baví,“ říká skromně přednosta Pediatrické kliniky Fakultní Thomayerovy nemocnice v Praze Martin Magner. Vztah k dětem považuje za tu nejpřirozenější věc na světě. Pomáhá dětem nejenom v Česku, ale také v Indii. V rámci programu Adopce na dálku® se ujal dvou dívek.
7. 7. 2021
Jakmile dokončí 10. třídu, přerušují vzdělání, aby mohly pomáhat rodičům v domácnosti či zemědělství. Jejich práce nevyžaduje vzdělání, proto mají velmi nízkou mzdu i nízké postavení ve společnosti. Řeč je o vesnických dívkách v Indii.
30. 4. 2021
Druhá vlna pandemie koronaviru má Indii katastrofální následky. Připravujeme pomoc nejchudším rodinám – prioritně bude směřovat na nákup léků, ochranných pomůcek, očkování a potravinové balíčky pro rodiny zapojené do projektu Adopce na dálku®.
29. 1. 2021
Statistiky potvrzují, že na Indickém subkontinentu se rodí více chlapců. V populaci chybí 60 milionů žen. Není to ale výsledek přirozeného vývoje. Přání mít mužského potomka je silně kulturně podmíněné. Ženy jsou někdy pod takovým tlakem svých mužů a jejich rodin, že podstoupí potrat očekávané holčičky.
15. 12. 2020
Indie je jednou ze zemí, která je pandemií koronaviru zasažena nejvíce. Místní nemocnice nejsou na situaci připraveny. Naše pomoc míří do Honavaru, kde dlouhodobě spolupracujeme s Nemocnicí sv. Ignáce.
6. 8. 2020
Skromná a dobrosrdečná žena, paní Jaroslava z Prahy, našla v podpoře chudých dětí z Indie své životní poslání. „Adoptovala“ na dálku 54 dívek a chlapců! Dlouho jsme přemýšleli, jak jí za její štědrost poděkovat. Až jsme přišli na toto překvapení.
11. 10. 2019
V srpnu přívalové deště v devíti svazových státech zničily úrodu, přerušily dopravu, tisíce rodin připravily o přístřeší a majetek. „Na základě naší výzvy projevili čeští dárci obrovskou solidaritu a poslali už bezmála čtvrt milionu korun, což nás velice potěšilo,“ říká ředitel pražské Charity Jaroslav Němec. Mimořádnou pomoc získají rodiny z oblastí, kde čeští dárci dlouhodobě podporují tisíce dětí v programu Adopce na dálku®.
12. 8. 2019
V indickém svazovém státě Karnátaka, kde čeští dárci podporují několik tisíc potřebných dětí ve vzdělání v programu Adopce na dálku®, způsobily silné monzunové deště povodně. „Situace nás velmi znepokojila,“ říká Jaroslav Němec, ředitel Arcidiecézní charity Praha, „obrátili jsme se na dlouholetou spolupracovnici sestru Marii Goretti z Honavaru, abychom zjistili více. Povodně jsou velmi rozsáhlé, a proto bychom nejchudším rodinám, které přišly o všechno, rádi pomohli.“ Čtěte dopis od sestry Marie Goretti
23. 4. 2018
Kumari zažila na vlastní kůži jaké to je, když váš život ovlivní pomoc od lidí, kteří jsou vzdáleni tisíce kilometrů a pravděpodobně je nikdy v životě nepotkáte. Je vděčná, že mohla díky programu Adopce na dálku® vystudovat. „To, co pro mě nemohli udělat moji vlastní rodiče, pro mě udělali moji „adoptivní“,“ říká v rozhovoru učitelka Kumari.
5. 3. 2018
Sharanya vyrůstala s maminkou a třemi staršími sestrami na předměstí indického Bengalúru. Ve studiu jí pomohla rodina Šlancarových z Břeclavska. Díky jejich pomoci mohla Sharanye nejen vystudovat a jako první v rodině získat bakalářský titul, ale cítit se i součástí jejich početné milující rodiny.
13. 12. 2017
Příběh jako z pohádky. Chudé indické dívce Venee Fernandes pomohli v programu Adopce na dálku dárci z České republiky ke vzdělání. Nejprve studovala v Indii, poté v České republice. Dnes je sama „adoptivní maminkou“ a velkou propagátorkou Adopce na dálku. Na vlastní kůži zažila, že pomoc funguje.
23. 3. 2017
Vděčnost a poděkování za pomoc nejchudším dětem, to bylo hlavní poselství včerejší debaty sestry Marie Goretti z Indie s dárci. Sestra vyprávěla, jak konkrétně pomoc probíhá a jaké má výsledky. Odpovídala na konkrétní otázky přítomných, které se týkaly „adoptovaných“ dětí i života v Indii.
9. 2. 2017
Indie se potýká se suchem. Vysychají studny, lidé mají nedostatek pitné vody, zemědělská úroda je malá. Mnoho rodin ztrácí zdroj obživy. Nezbývají peníze na běžné výdaje v domácnosti. Často ani na školu. Děti přerušují školní docházku. Díky pomoci českých dárců můžeme těmto dětem pomoci. V programu Adopce na dálku hradíme dětem ze sociálně slabých rodin výdaje spojené se vzděláváním – školné, školní pomůcky, uniformu, školní oběd. Zapojit se do pomoci je snadné: www.adopcenadalku.cz.
5. 12. 2016
Do třetího roku svého fungování právě vešel náš projekt v jihoindickém kraji Chimkagalur. Místní ženy vytvářejí svépomocné skupiny a společně potom spoří, vzdělávají se a hledají řešení svých problémů. „Do svépomocných skupin chceme během tří let zapojit pět a půl tisíce lidí z šedesáti vesnic,“ říká Natálie Podolcová z Centra zahraniční spolupráce.
14. 10. 2016
Možná někteří z vás zaznamenali, že v našem programu Adopce na dálku® hledáme podporu pro indické děti, které však mají rysy spíše africké. Jednou z nich je Sushmitha Siddi. Nejedná se o chybu v systému.
20. 1. 2016
Sumaya Bhanu je jednou ze třiceti žen a mladých dívek, které se účastnily našeho ročního kurzu šití. V rozhovoru s ní se dočtete, co této mladé ženě kurz dal a jaké plány má do budoucna.
20. 11. 2015
Arcidiecézní charita Praha letos podpořila drobné farmáře ve 25 vesnicích kraje Tiruppur. „Projekt právě vstupuje do své druhé poloviny,“ říká Natálie Podolcová z Centra zahraniční spolupráce, „celkově chceme zapojit až 800 zemědělců, mezi nimiž jsou i rodiče dětí z programu Adopce na dálku®.“
13. 8. 2014
V diecézi Chikmagalur v indickém státě Karnátaka byl za podpory Arcidiecézní charity Praha realizován v uplynulých šesti letech komplexní rozvojový projekt. Jeho cílem bylo aktivizovat místí komunity, z nichž pocházejí děti v programu Adopce na dálku®.
25. 5. 2014
Jedním z palčivých problémů v indickém okrese Bídar je alkoholismus. Na boj s touto závislostí byl zaměřen i náš tříletý projekt Léčba a terapie alkoholiků v komunitě Bhalki. Probíhal od začátku roku 2011 a byl ukončen v lednu tohoto roku. Zapojilo se do něj téměř 400 lidí trpících závislostí na alkoholu, mnozí z nich z rodin, v nichž Arcidiecézní charita Praha podporuje vzdělání dětí v programu Adopce na dálku®.