7. 5. 2021
„Jsem bez peněz a bez domova. Nemám nikoho, na koho bych se obrátila. Vy jste má jediná a poslední naděje,“ těmito slovy začínal email 27 leté Michaely, adresovaný Arcidiecézní charitě Praha.
26. 4. 2021
Paní Dana dlouhodobě snášela slovní i fyzické útoky od svého partnera. Chtěla od něho odejít, ale ne hned. Čekala, až… Až vyroste syn. Až si bude jista, že vystačí s jedním platem. Až si najde nové bydlení. Až…
29. 1. 2021
Statistiky potvrzují, že na Indickém subkontinentu se rodí více chlapců. V populaci chybí 60 milionů žen. Není to ale výsledek přirozeného vývoje. Přání mít mužského potomka je silně kulturně podmíněné. Ženy jsou někdy pod takovým tlakem svých mužů a jejich rodin, že podstoupí potrat očekávané holčičky.
28. 10. 2020
Arcidiecézní charita Praha připravila u příležitosti 5. výročí programu Přesídlení speciální vydání Bulletinu.
16. 9. 2020
Spoluzakladatelkou Spolku Česko 89 + Bělorusko 20 je Běloruska žijící v Česku – Ania Vybíralová. Do Česka přijela před 14 lety díky demokratizačnímu projektu Arcidiecézní charity Praha. Ania v rozhovoru vzpomíná na svoje začátky v Česku a vyjadřuje se k aktuálnímu dění v Bělorusku.
6. 8. 2020
Skromná a dobrosrdečná žena, paní Jaroslava z Prahy, našla v podpoře chudých dětí z Indie své životní poslání. „Adoptovala“ na dálku 54 dívek a chlapců! Dlouho jsme přemýšleli, jak jí za její štědrost poděkovat. Až jsme přišli na toto překvapení.
31. 7. 2020
Dívka Zahara pochází ze severu Ugandy z kraje Gulu. Život se tady s lidmi nemazlí. Nízké úrody vinou sucha, všudypřítomná chudoba, vzpomínky lidí na povstaleckou Armádu božího odporu Josepha Konyho, která rekrutovala dětské vojáky a zasáhla tvrdě do života místních lidí. Zahara má ale naději na lepší budoucnost.
29. 7. 2020
Do největší cyklistické akce v ČR, která probíhá právě tento týden, se zapojili Renata a Roman, klienti našeho Centra pro tělesně postižené Fatima.
23. 6. 2020
Díky celonárodní Sbírce pro Česko: na vlně pomoci proti bezmoci, kterou dárci podpořili více než čtyřmi miliony korun, pomáhá Charita jednotlivcům a rodinám zasaženým koronakrizí.
15. 10. 2019
Diana je úspěšná mladá žena. Vystudovala vysokou školu a pracuje v auditorské společnosti v běloruském hlavním městě Minsku. Za jejím úspěchem stojí tvrdá práce a vytrvalost. A také pomoc charitního programu Adopce na dálku® a dárkyně paní Miroslavy z Písku.
27. 8. 2019
Paní Robinah z Ugandy je pilná maminka šesti dětí a oddaná manželka. V našem projektu, který se soustředí na rozvoj místní komunity, se zúčastnila několika workshopů, na kterých se naučila vyrábět tekutá mýdla, šampony, tělová mléka nebo boty. Založila si obchůdek, kde své výrobky prodává. Vlastní pílí se zasloužila o lepší život pro celou svou rodinu.
22. 1. 2019
V Zambii začal nový školní rok. Do školy se po vánočních prázdninách vrátila i mladá vynálezkyně SARAH MWALE ze Solwezi. Má za sebou již první rok na dívčí internátní škole Mukinge v okrese Kasempa. A také další vítězství v soutěži mladých vynálezců. Sarah je sirotek, vychovává ji babička a na studium přispívají dárci z Česka.
26. 9. 2018
Před 16 lety jsme potkali ugandskou dívku Josephine. Navštívili jsme ji ve vesnici, kde ji spolu s jejími dvěma sestrami vychovávala babička. Oba rodiče zemřeli, když byly dívky ještě malé. Viděli jsme skromnou chatrč, kde dívky s babičkou bydlely. Jedna temná místnost, rohože na spaní na zemi. Veškerý majetek čítal pár kusů oblečení, nádobí, plastový kanystr na vodu a nářadí, s kterým rodina obhospodařovala malé políčko. Z prodané úrody žili skromně a občas zbylo i na školné pro dívky.
9. 8. 2018
Rodiče ho nařkli z čarodějnictví a vyhnali z domu. Od šesté třídy do maturity žil sám. O víkendech si vydělával na živobytí. Sousedé a kamarádi mu občas dali něco na přilepšenou. Studoval díky programu Adopce na dálku®. Dokončil střední školu a chystá se ve studiu pokračovat.
31. 7. 2018
Zdánlivě neřešitelný a vyhrocený konflikt přivedl paní Janu a pana Martina do Poradny Magdala, ke službě Podporovaná komunikace a Rodičovská dohoda. Jejich jednání ohrožovalo psychický vývoj sedmileté dcery. Svůj partnerský konflikt nakonec dokázali překonat. Zlomovým okamžikem byl úraz jejich dcery, díky němuž obrátili svou pozornost od konfliktu ke společné péči o dítě. Podporovanou komunikaci a Rodičovskou dohodu přibližuje na příběhu z praxe speciální pedagožka Poradny Magdala Mgr. EVA PÍSECKÁ.
23. 4. 2018
Kumari zažila na vlastní kůži jaké to je, když váš život ovlivní pomoc od lidí, kteří jsou vzdáleni tisíce kilometrů a pravděpodobně je nikdy v životě nepotkáte. Je vděčná, že mohla díky programu Adopce na dálku® vystudovat. „To, co pro mě nemohli udělat moji vlastní rodiče, pro mě udělali moji „adoptivní“,“ říká v rozhovoru učitelka Kumari.