12. 2. 2018
Třináctiletá SARAH MWALE ze zambijského Solwezi má na svůj věk neobvyklé zájmy. Baví ji fyzika a zemědělství. Nedávno měla možnost poměřit své schopnosti v celostátní soutěži mladých inovátorů. Byla jedinou dívkou ve finále. Soutěž vyhrála se svým modelem na ošetření hospodářských zvířat. Do školy by přitom Sarah pravděpodobně nechodila, kdyby nebylo programu Adopce na dálku® Arcidiecézní charity Praha. Dívka je sirotek. Vychovává ji babička.
13. 12. 2017
Příběh jako z pohádky. Chudé indické dívce Venee Fernandes pomohli v programu Adopce na dálku dárci z České republiky ke vzdělání. Nejprve studovala v Indii, poté v České republice. Dnes je sama „adoptivní maminkou“ a velkou propagátorkou Adopce na dálku. Na vlastní kůži zažila, že pomoc funguje.
3. 7. 2017
Pan WILLIE KAPANGA, vdovec, otec pěti dětí z chudinské čtvrti Kyawama v zambijském Solwezi byl na sklonku minulého roku jedním z rodičů, kteří si od Arcidiecézní charity Praha půjčili finanční obnos na drobné podnikání. Založil si malý obchůdek se smíšeným zbožím. Svou půjčku splatil a díky obchůdku má nyní stálý příjem.
29. 6. 2017
Z Běloruska přicestovalo v polovině června 45 dětí z programu Adopce na dálku® a jejich sourozenců. Arcidiecézní charita Praha spolu s českými dárci připravila pro děti ze sociálně slabých rodin desetidenní prázdninový pobyt. Děti zažily bohatý program. Prodloužený víkend měly možnost strávit v českých rodinách.
15. 5. 2017
Pan LLOYD KALAMBA, otec sedmi dětí ze zambijského Solwezi, slaví letos dvě jubilea. Padesáté narozeniny. A také deset let práce pro Adopce na dálku®. „Jsem rád, že můžu spolupracovat s tak zkušeným a obětavým člověkem. Desetileté pracovní jubileum je velmi vzácné. V Zambii jsou u zahraničních nevládních organizací pravidlem krátkodobé pracovní vztahy,“ říká Aleš Vacek, vedoucí zambijské mise Arcidiecézní charity Praha, který pro Bulletin zachytil rozhovor s panem Kalambou.
23. 3. 2017
Vděčnost a poděkování za pomoc nejchudším dětem, to bylo hlavní poselství včerejší debaty sestry Marie Goretti z Indie s dárci. Sestra vyprávěla, jak konkrétně pomoc probíhá a jaké má výsledky. Odpovídala na konkrétní otázky přítomných, které se týkaly „adoptovaných“ dětí i života v Indii.
15. 2. 2017
Paní Caroline Nyerenda (38) je matkou pěti dětí. Díky Arcidiecézní charitě Praha se po dvaceti letech vrátila zpět na základní školu. Ve vzdělání pokračuje dál. Jejím snem je stát se učitelkou.
21. 3. 2016
Naši sociální pracovníci v Ugandě založili fond solidarity. Inspirovali se projektem Adopce na dálku®. Vše začalo návrhem jedné pracovnice, aby společně vytvořili fond, z kterého budou moct podpořit lidi potýkající se s extrémní chudobou. A tak do fondu začal každý přispívat podle svých možností. Zaměstnanci začali přinášet i věcné dary, oblečení, hygienické potřeby a další.
8. 5. 2015
Alfabetizační kurzy pořádané Charitou absolvovalo již více než 100 osob. Je mezi nimi i paní Luliya. Požádali jsme ji o rozhovor.
7. 9. 2014
Letošní den otevřených dveří ve Středním odborném učilišti v ugandském Mallongwe byl výjimečný. Veřejnosti byl poprvé představen plně zrekonstruovaný komplex budov, jehož přestavbu v letech 2009 – 2013 finančně i organizačně zajistila Arcidiecézní charita Praha.
19. 11. 2013
Hellen Chanda ze zambijské Mpanshy studuje ZŠ díky programu Adopce na dálku®. Kromě školy má jedno velké hobby – šachy. Ačkoli ve vesnické škole, kam dochází, není organizován žádný šachový kroužek s odborným vedením, dosáhla Hellen vynikajícího umístění na národním šachovém turnaji pořádaném Zambijskou šachovou asociací v hlavním městě Lusace.