23. 4. 2018
Kumari zažila na vlastní kůži jaké to je, když váš život ovlivní pomoc od lidí, kteří jsou vzdáleni tisíce kilometrů a pravděpodobně je nikdy v životě nepotkáte. Je vděčná, že mohla díky programu Adopce na dálku® vystudovat. „To, co pro mě nemohli udělat moji vlastní rodiče, pro mě udělali moji „adoptivní“,“ říká v rozhovoru učitelka Kumari.
5. 3. 2018
Sharanya vyrůstala s maminkou a třemi staršími sestrami na předměstí indického Bengalúru. Ve studiu jí pomohla rodina Šlancarových z Břeclavska. Díky jejich pomoci mohla Sharanye nejen vystudovat a jako první v rodině získat bakalářský titul, ale cítit se i součástí jejich početné milující rodiny.
13. 12. 2017
Příběh jako z pohádky. Chudé indické dívce Venee Fernandes pomohli v programu Adopce na dálku dárci z České republiky ke vzdělání. Nejprve studovala v Indii, poté v České republice. Dnes je sama „adoptivní maminkou“ a velkou propagátorkou Adopce na dálku. Na vlastní kůži zažila, že pomoc funguje.
23. 3. 2017
Vděčnost a poděkování za pomoc nejchudším dětem, to bylo hlavní poselství včerejší debaty sestry Marie Goretti z Indie s dárci. Sestra vyprávěla, jak konkrétně pomoc probíhá a jaké má výsledky. Odpovídala na konkrétní otázky přítomných, které se týkaly „adoptovaných“ dětí i života v Indii.
9. 2. 2017
Indie se potýká se suchem. Vysychají studny, lidé mají nedostatek pitné vody, zemědělská úroda je malá. Mnoho rodin ztrácí zdroj obživy. Nezbývají peníze na běžné výdaje v domácnosti. Často ani na školu. Děti přerušují školní docházku. Díky pomoci českých dárců můžeme těmto dětem pomoci. V programu Adopce na dálku hradíme dětem ze sociálně slabých rodin výdaje spojené se vzděláváním – školné, školní pomůcky, uniformu, školní oběd. Zapojit se do pomoci je snadné: www.adopcenadalku.cz.
5. 12. 2016
Do třetího roku svého fungování právě vešel náš projekt v jihoindickém kraji Chimkagalur. Místní ženy vytvářejí svépomocné skupiny a společně potom spoří, vzdělávají se a hledají řešení svých problémů. „Do svépomocných skupin chceme během tří let zapojit pět a půl tisíce lidí z šedesáti vesnic,“ říká Natálie Podolcová z Centra zahraniční spolupráce.
14. 10. 2016
Možná někteří z vás zaznamenali, že v našem programu Adopce na dálku® hledáme podporu pro indické děti, které však mají rysy spíše africké. Jednou z nich je Sushmitha Siddi. Nejedná se o chybu v systému.
20. 1. 2016
Sumaya Bhanu je jednou ze třiceti žen a mladých dívek, které se účastnily našeho ročního kurzu šití. V rozhovoru s ní se dočtete, co této mladé ženě kurz dal a jaké plány má do budoucna.
20. 11. 2015
Arcidiecézní charita Praha letos podpořila drobné farmáře ve 25 vesnicích kraje Tiruppur. „Projekt právě vstupuje do své druhé poloviny,“ říká Natálie Podolcová z Centra zahraniční spolupráce, „celkově chceme zapojit až 800 zemědělců, mezi nimiž jsou i rodiče dětí z programu Adopce na dálku®.“
13. 8. 2014
V diecézi Chikmagalur v indickém státě Karnátaka byl za podpory Arcidiecézní charity Praha realizován v uplynulých šesti letech komplexní rozvojový projekt. Jeho cílem bylo aktivizovat místí komunity, z nichž pocházejí děti v programu Adopce na dálku®.
25. 5. 2014
Jedním z palčivých problémů v indickém okrese Bídar je alkoholismus. Na boj s touto závislostí byl zaměřen i náš tříletý projekt Léčba a terapie alkoholiků v komunitě Bhalki. Probíhal od začátku roku 2011 a byl ukončen v lednu tohoto roku. Zapojilo se do něj téměř 400 lidí trpících závislostí na alkoholu, mnozí z nich z rodin, v nichž Arcidiecézní charita Praha podporuje vzdělání dětí v programu Adopce na dálku®.
14. 3. 2014
Již 14 let podporuje Arcidiecézní charita Praha internátní školu sv. Františka Xaverského ve vesnici Shenbaganur v Kodaikanalských horách. Tři stovky žáků jsou zapojeny do Adopce na dálku® a Charita navíc přispívá na provoz internátní školy.
15. 6. 2012
Při Speciální škole sv. Anežky v indickém Mangalore jsme před rokem podpořili vznik nových učebních kurzů. Zdravotně postižení studenti se učí vyrábět papírové talíře, zpracovávat dřevo a vázat knihy. Dobrou zprávou je, že tyto chráněné dílny jsou konkurenceschopné a nepotřebují naši další podporu.