Azylový dům Gloria očima maminky Veroniky

Azylový dům Gloria očima maminky Veroniky

Azylový dům Gloria pomohl v loňském roce 46 maminkám a 73 dětem. Většině z nich změnil život. Veroniku zachránil před odebráním syna Marka do ústavní péče, když se jednoho dne ocitla málem bez střechy nad hlavou. Požádali jsme Veroniku, aby popsala, jak jí Azylový dům Gloria pomáhá.

Nikdy by mě nenapadlo, že se to může stát zrovna mě. Osmým měsícem bydlím se svým synem Markem v Azylovém domě Gloria.

Měla jsem štěstí, že se poměrně rychle uvolnilo místo, vzhledem k tomu, jak moc jsou azylové domy v Praze přeplněné a čekací doba je i půl roku. Jsem ráda hlavně kvůli Marečkovi. Nedokážu si představit, že bych ho musela kvůli bytové situaci dát někam do ústavní péče. Proto se mi velice ulevilo, když se mi z Azylového domu Gloria ozvali.

Poskytnutím střechy nad hlavou pomoc Azylového domu nekončí. Každá maminka si s sebou nese mnoho starostí, těžkostí, ale také depresí. I v tomto směru nabízí Gloria pomocnou ruku. Jednou týdně máme možnost zúčastnit se terapeutické skupinky. Můžeme se svěřit se svými problémy a starostmi. A také vyslechnout příběh a názory jiné maminky a nechat se tak inspirovat. Je výhodou, že se v kolektivu většina z nás už dobře zná, takže si mnohdy na terapeutické skupince užijeme i nějakou legraci a odlehčíme tak trochu vážnost našich strastí, což je z mého pohledu velice příjemné a užitečné.

Do azylového domu dochází i aktivizační pracovnice, která s maminkami pracuje jednotlivě. Také zde se můžeme svěřit a našimi problémy a především se starostmi spojenými s péčí o děti, protože i to bývá velmi náročné. I mě se zde dostalo mnoho užitečných rad, jak zvládat každodenní stres s hyperaktivním synkem.

Mimo tyto terapeutické skupinky či sezení máme v Glorii příležitost k odreagování. Je zde možnost společného vaření, kreslení či jiné rukodělné činnosti. Snažím se veškeré aktivity navštěvovat pravidelně, protože práce v kolektivu mi dává zapomenout, že jsem na vše sama. Dávají mi pocit, přestože jsem se ocitla na samém dně, bez rodiny a přátel, že je tu vždy někdo, kdo mě vyslechne, podpoří nebo poradí. A to pro mě znamená hodně.

paní Veronika
klientka Azylového domu Gloria

MPSVTerapeutické skupiny, individuální konzultace a socioterapie mohou v Azylovém domě Gloria pomáhat díky Ministerstvu práce a sociálních věcí, které podpořilo náš projekt na zvyšování rodičovských kompetencí osamělých matek.

Tříkrálová sbírka 2019
Pomáhejte nám pomáhat!
 

Navštivte Penzion u sv. Kryštofa

Využijte služeb našeho penzionu.
Praha 10 - Záběhlice

TEL. 272 769 371