Maminky z Azylového domu Gloria rozvíjí svou osobnost a dovednosti

Maminky z Azylového domu Gloria rozvíjí svou osobnost a dovednosti

Již pátým rokem pomáhá maminkám v našem azylovém domě Gloria projekt na podporu rodičovských kompetencí. Díky nadšení kolegů, kteří šli do něčeho nového, může nyní náš dům sloužit maminkám lépe. Můžeme nabízet socioterapeutickou skupinu, která se stala nedílnou součástí našeho domu a pomáhá otevřít, prožít a vyčistit různá zranění, potíže a konflikty v bezpečném prostředí. Odborně vyškolení terapeuti jsou ochotni se maminkám věnovat i individuálně.

Věříme, že pro dítě je dobré vyrůstat v přirozeném prostředí, se svou maminkou, i když zrovna prochází obtížnou životní situací. K tomu vede cesta přes posílení osobnosti matky a jejích kompetencí. Proto společně věnujeme svou pozornost a péči maminkám při seminářích o výchově, výživě dětí, první pomoci a jiných nezbytných dovednostech. Nejlépe se člověk učí vlastní zkušeností a tak jsme nedávno společně vařily mrkvovo-hrachovou polévku s domácími krutonky a plánujeme další praktické lekce vaření, které jsou velmi oblíbené. Věnujeme pozornost ale i maminkám individuálně, zvláště těm „čerstvým“, které se po příjezdu z porodnice cítí nejisté.

Další součástí projektu je videotrénink interakcí. Podstatou této metody je posílit dobré interakce mezi matkou a dětmi, posílit její sebevědomí a pomoci najít nová řešení a cesty komunikace. Naše videotrenérka je velmi zkušená a empatická. S její podporou dokážou naše maminky překročit některé stereotypy, které jim bránily v lepší komunikaci s jejich dětmi.

Všechny tyto aktivity, které vrací maminkám sebevědomí a radost ze života, jsou neocenitelné v našem poslání. Jsem opravdu ráda za všechny své spolupracovníky z projektu na podporu rodičovských kompetencí, kterým záleží na každé jednotlivé mamince a kteří nám pomáhají vytvořit přátelskou a kreativní atmosféru našeho domu.

Mgr. Jana Hrdličková – SM Imelda OSF
ředitelka Azylového domu Gloria

MPSVAktivity projektu na podporu a rozvoj rodičovských kompetencí klientek Arcidiecézní charity Praha jsou podpořeny z dotačního programu Rodina a ochrana práv dětí MPSV.

Pomáhejte nám pomáhat!
 

Navštivte Penzion u sv. Kryštofa

Využijte služeb našeho penzionu.
Praha 10 - Záběhlice

TEL. 272 769 371