Mezinárodní fórum o charitní pomoci v Bělorusku

Mezinárodní fórum o charitní pomoci v Bělorusku

Charita Bělorusko pořádala minulý týden mezinárodní fórum, při němž se setkali pracovníci běloruské Charity i její hlavní zahraniční partneři. Do Minsku se sjeli zástupci Charity z Německa, Rakouska, České republiky i představitelé z Caritas Europa a Caritas Internationalis.

Tématem letošního mezinárodního fóra bylo „Milosrdenství projevované trpícím“. V rámci setkání proběhla mše svatá, kterou sloužil apoštolský nuncius v Bělorusku Gabor Pinter. Jako zástupce papeže zdůraznil, že křesťanská charitativní a dobrovolnická činnost má být reakcí na skutečné potřeby trpících: hladoví musí být nasyceni, nazí oblečeni, nemocné je potřeba léčit s nadějí na uzdravení.

V rámci setkání představili zahraniční a místní partneři své projekty na území Běloruska. Program Adopce na dálku®, v němž Arcidiecézní charita Praha pomáhá již 13. rokem sociálně slabým běloruským rodinám, představila jeho koordinátorka Tatiana Kandratovich.

Mezinárodní fórum o charitní pomoci v BěloruskuMezinárodní fórum o charitní pomoci v BěloruskuMezinárodní fórum o charitní pomoci v BěloruskuMezinárodní fórum o charitní pomoci v Bělorusku

Související články

Tříkrálová sbírka 2019
Pomáhejte nám pomáhat!
 

Navštivte Penzion u sv. Kryštofa

Využijte služeb našeho penzionu.
Praha 10 - Záběhlice

TEL. 272 769 371