5. 12. 2016
Do třetího roku svého fungování právě vešel náš projekt v jihoindickém kraji Chimkagalur. Místní ženy vytvářejí svépomocné skupiny a společně potom spoří, vzdělávají se a hledají řešení svých problémů. „Do svépomocných skupin chceme během tří let zapojit pět a půl tisíce lidí z šedesáti vesnic,“ říká Natálie Podolcová z Centra zahraniční spolupráce.
20. 11. 2016
Mladá maminka z Jižní Koreje, student z Botswany, sportovec z Peru či pracující otec z ukrajinské rodiny. Cizinci, které jejich životní cesta přivedla do České republiky, musejí řešit povolení k pobytu v naší zemi. S jednáním na příslušných úřadech jim pomáhá Středisko migrace, jedna ze služeb Arcidiecézní charity Praha.
3. 11. 2016
Začátkem října jsem se v Bělorusku zúčastnila III. mezinárodního setkání partnerů Charity Bělorusko, které probíhalo v Minsku. Rovněž se mi podařilo podívat se do Vitebska, do oblasti, kam směřuje podpora českých dárců konkrétním sociálně slabým rodinám. Navštívila jsem několik dětí zapojených do programu Adopce na dálku®.
22. 10. 2016
Odborníci z Poradny Magdala se na konci léta zúčastnili pracovní a studijní cesty do norského Osla, kde měli příležitost rozšířit své kompetence v oblasti práce s oběťmi domácího násilí tentokrát zaměřeného především na práci s dětmi. Hlavní součástí zahraničního programu bylo naučit se využívat film Zuřivec k edukačním účelům a v terapii s lidmi, kterých se týká domácí násilí.
14. 10. 2016
Možná někteří z vás zaznamenali, že v našem programu Adopce na dálku® hledáme podporu pro indické děti, které však mají rysy spíše africké. Jednou z nich je Sushmitha Siddi. Nejedná se o chybu v systému.
10. 10. 2016
„Můj druh byl alkoholik, vždy propil svou výplatu a potom bral peníze i mě. Začala jsem dlužit na nájmu, půjčovat si a nakonec jsem se ocitla úplně na dně. Čtyři roky jsem žila na ulici jako bezdomovec,“ říká Zuzana Čechová. Tato etapa jejího života je naštěstí už jen minulostí.
7. 10. 2016
Pěstouni berou své rodičovství vážně a chtějí pro svěřené děti to nejlepší. Jsou připraveni pracovat i na sobě, aby dokázali adekvátně reagovat na chování dětí, které si mohou z původních rodin přinášet mnohá traumata. Vyplynulo to ze semináře, který pro pěstouny pořádala Poradna Magdala.
4. 10. 2016
Ve středu 5. října 2016 převezme Nadace Agel patronát nad Azylovým domem Gloria. Azylové domy pomáhají matkám překonat těžkou životní krizi, kdy ztrácejí střechu nad hlavou, což bývá spojeno s odebráním dětí do ústavní péče. Tyto domy by se však neobešly bez pomoci dárců.
20. 9. 2016
Tabeth Chimundu je cílevědomá mladá dívka. Žije v Mukonchi u prarodičů spolu s dalšími deseti sourozenci, bratranci a sestřenicemi. Jejím snem je stát se učitelkou. Díky programu Adopce na dálku® se jí to, pevně doufáme, podaří.
12. 9. 2016
Několik dárců dostalo v rámci programu Adopce na dálku® aktuální fotografii dítěte, které na ní drží v ruce mobil. Obrátili se na nás s dotazem a obavami, zda toto dítě opravdu patří mezi nejpotřebnější, když jeho rodina vlastní mobilní telefon. Více k tomuto tématu najdete v následujícím článku >>>
10. 9. 2016
Norské fondy ve spolupráci s Nadací Open Society Fund umožnily Poradně Magdala, jedné ze služeb Arcidiecézní charity Praha, realizovat projekt „Práce s filmem Zuřivec“ z Fondu bilaterální spolupráce. Čeští odborníci díky němu získají know-how v oblasti práce s oběťmi a pachateli domácího násilí od norské partnerské organizace.
24. 8. 2016
Pomoc českých dárců směřuje v rámci rozvojových programů Arcidiecézní charity Praha ke konkrétním sociálně slabým rodinám. V Ugandě mohla paní Habbiba Kisakye absolvovat kadeřnický kurz na Odborném učilišti v Mallongwe. Mnoho věcí se díky tomu v jejím životě změnilo.
3. 8. 2016
Prodej rajčat, sušených ryb, dřevěného uhlí, použitého oblečení, pěstování zeleniny nebo smažení sladkých koblížků pro kolemjdoucí na tržišti. I tak se dá začít s podnikáním. Třicet rodin v Zambii získalo nový zdroj obživy díky drobné finanční půjčce. Jednou z nich je paní Violet Kapiololo.
30. 6. 2016
Vážení čtenáři, do rukou se vám dostává Příručka dobré praxe projektu Tváře lásky. Nabízíme vám náš pohled na problematiku násilí v dětských domovech, na základní škole a ve výchovném ústavu. Kdybychom měli jednou větou shrnout, co jsme se my dozvěděli od dětí, mohli bychom říct, že pro tyto děti je stejně jako pro nás důležité umět se vztahovat k druhým, hledat lásku, toužit po blízkosti, důvěře, rodině a mít vlastní názor. My, lektoři, jsme se snažili dětem ukázat, že to jde i bez násilí a ubližování.
25. 6. 2016
Projekt Tváře jsme zdokumentovali krátkým filmem. Shrnujeme v něm hlavní myšlenky preventivního programu a necháme vás nahlédnout do zákulisí naší dílny. Práce se skupinou nebyla vždy jednoduchá, ale nás bavila a měli jsme z ní radost. Ta byla nakažlivá a díky nasazení dětí máme výstupy a výsledky, za které jim moc děkujeme. Další posouzení naší práce necháme na vás, divácích.
3. 6. 2016
Arcidiecézní charita Praha poskytuje nově cizincům asistenci na dvou pražských pobočkách Odboru azylové a migrační politiky Ministerstva vnitra. Služby jsou poskytovány v rámci projektu „ Zapojení streetworkerů z řad cizineckých komunit do integrace cizinců“, který je spolufinancovaný z programu Ministerstva vnitra „Integrace cizinců 2016“.
5. 5. 2016
Umíte si představit běžný školní den malého ugandského školáka? Ne? Teď už budete. Bývalá dobrovolnice Arciediecézní charity Praha, Eliška Juřičková, která strávila několik měsíců v Ugandě a věnovala se volnočasovým aktivitám pro děti, nám poskytla krátké svědectví.
11. 4. 2016
Již šestým rokem pořádáme v Zambii pravidelné lekce základního vzdělávání pro dospělé. Číst a psát se učí šest desítek dospělých v Mukonchi a v Solwezi.
Sobota není v Misii Mukonchi v žádném případě ve znamení odpočinku. Pravidelné doučování dětí začíná v devět ráno a končí v poledne. Jen co se třídy vyprázdní, už jsou tu rodiče dětí z programu Adopce na dálku® a další, kteří místo sobotního klidu „bojují“ s negramotností.
21. 3. 2016
Naši sociální pracovníci v Ugandě založili fond solidarity. Inspirovali se projektem Adopce na dálku®. Vše začalo návrhem jedné pracovnice, aby společně vytvořili fond, z kterého budou moct podpořit lidi potýkající se s extrémní chudobou. A tak do fondu začal každý přispívat podle svých možností. Zaměstnanci začali přinášet i věcné dary, oblečení, hygienické potřeby a další.
3. 3. 2016
Dnes, 3. března 2016, uplynul rok od příjezdu prvních krajanů z Ukrajiny. Česká republika tehdy přijala první skupinu lidí, kteří díky svým českým kořenům mohli natrvalo přesídlit do Česka. Česká vláda jim nabídla trvalý pobyt a také podporu při integraci. Tu krajanům poskytuje Arcidiecézní charita Praha. Jejich integrace se daří.