Sestra Goretti v Praze

Sestra Maria Goretti z Indie se ve čtvrtek 13. prosince setká v Praze s dárci Centra zahraniční spolupráce.

Více...

Adventní výzva

Obdarujte o Vánocích nejen své blízké. Darujte pomoc i lidem s tělesným postižením.

Více...

25 let Adopce na dálku

Díky vaší pomoci mohlo získat vzdělání 32 tisíc potřebných dětí.
Děkujeme!

Chcete pomoci i Vy?

Nemocnice v Ugandě

K záchraně životů stačí docela málo. Zapojte se, prosíme, do sbírky pro Českou nemocnici v Ugandě.

Více...

Odborníci na pomoc obětem domácího násilí na studijní stáži v Norsku

Odborníci na pomoc obětem domácího násilí na studijní stáži v Norsku

Abychom neustrnuli a stále aktuálně reagovali na trendy sociální práce s násilím, vydali jsme se do Norska. Dva odborníci z našeho týmu se seznámili se způsoby práce s násilím v Norsku a s využíváním filmu Zuřivec. Film a nabyté informace bude Poradna Magdala nabízet k využití odborné veřejnosti a svým uživatelům.

Odborníci na pomoc obětem domácího násilí na studijní stáži v NorskuDva pracovníci z Poradny Magdala se v polovině září zúčastnili studijní cesty do Norska. První den byli seznámeni s organizací Alternativ til Vold (Alternativa násilí), která se v Norsku zabývá prací s osobami, které páchají násilí a s těmi, proti kterým je v blízkých vztazích násilí pácháno. Druhý den jim psycholog a ředitel této organizace, Marius Rakil a Barbora Jakobsen, psycholožka a vedoucí jedné z poboček organizace, předali nástroje, jak pracovat s filmem Zuřivec a jak dále školit odborníky v Čechách, aby mohli s filmem také pracovat. Třetí den Norové Čechům nabídli názory a zkušenosti pozvaných odborníků na domácí násilí a jejich způsoby práce s jednotlivými členy rodiny.

V Norsku se organizace Alternativ til Vold Odborníci na pomoc obětem domácího násilí na studijní stáži v Norskuzačala zabývat domácím násilím již v roce1987. Dnes má v Norsku 11 center, v nichž poskytuje terapeutické intervence. Obracejí se na ní i osoby, které násilí páchají. „Za násilí má odpovědnost ten, kdo ho páchá,“ shrnovala Barbora Jakobsen, psycholožka a vedoucí pobočky organizace Alternativ til Vold důvody, proč nepracují převážně s obětí, jak je tomu zvykem v České republice. „Nejdůležitější je zastavit násilí,“ vyzdvihuje Marius Rakil terapeutickou práci, zároveň však i prevenci a osvětu. Proto, aby mohli pracovat preventivně i s dětmi nebo odborníky, kteří se setkávají s násilím, vytvořili animovaný film Zuřivec, který pouštějí od 12 let dětem ve školách, ale i policistům, sociálním pracovníkům, lékařům a dalším profesním skupinám.

„Kouzlo filmu spočívá v jeho autentičnosti a uvěřitelnosti, je natočen podle skutečné události a na základě příběhů skutečných postav, je velmi emotivní a dodává odvahu a naději v situacích, které se jeví bezvýchodné,“ uvádí k filmu Šárka Martinovská, vedoucí Poradny Magdala. Poradna Magdala se již nyní zabývá prací s celým rodinným systémem a to s osobami, které násilí páchají i s těmi, které jsou mu vystaveny. Na základě zkušeností z Norska bude využívat i tento pracovní nástroj. Studijní cesta pomohla zkvalitnit metody práce a nabídku služeb i České republice.

 

Open Society Fund PrahaNorway Grants

Projekt podpořila Nadace Open Society Fund Praha z programu Dejme (že)nám šanci, který je financován z norských fondů.

Související články

Tříkrálová sbírka 2019
Pomáhejte nám pomáhat!
 

Navštivte Penzion u sv. Kryštofa

Využijte služeb našeho penzionu.
Praha 10 - Záběhlice

TEL. 272 769 371